Με δέκα παίκτες στους "8" ο Ολυμπιακός! (Video)

0

Category:

Ό,τι δεν κατάφερε παίζοντας στα ίσια, το πέτυχε με δέκα παίκτες ο Ολυμπιακός στην Τρίπολη! Παρά την αποβολή, λοιπόν, του Μέλμπεργκ στο 77΄, οι "ερυθρόλευκοι" σκόραραν στο 86΄ με θαυμάσιο γκολ του Ιμπαγάσα, νίκησαν τον Αστέρα 1-0 και πήραν δίκαια την πρόκριση για τους "8" του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο Ολυμπιακός ήταν κυρίαρχος σε όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, κάνοντας πέντε καλές ευκαιρίες, ενώ μια πολύ καλή φάση για γκολ είχε και ο Αστέρας. Οι Πειραιώτες είχαν την υπεροχή -όχι τόσο συντριπτική- και στο δεύτερο ημίχρονο και, παρόλο που έδειξαν και πάλι σημάδια κόπωσης μετά το 70΄ και εν συνεχεία έμειναν και με δέκα, κατάφεραν να πετύχουν το γκολ της πρόκρισης.

Αστ. Τρίπολης (Βαγγέλης Βλάχος): Ντεγκρά, Φυτανίδης, Ουριμπάρι, Πουλίδο, Ορόθκο, Λαδάκης, Μπαστία, Καρέρα, Ουντότζι, Κρις, Μπακασέτας

Στον πάγκοι οι: Αναστασόπουλος, Ροτζέριο, Κερ, Φορτούνης, Φρανκού, Μπαρτολίνι, Αργυρόπουλος

Ολυμπιακός (Ερνέστο Βαλβέρδε): Πάρντο, Μοντέστο, Μέλμπεργκ, Γκαλίτσιος, Ιμπαγάσα, Πάντελιτς, Μιραλάς, Χολέμπας, Παπαδόπουλος Α., Ουρτάδο, Ριέρα.

Στον πάγκο οι: Μέγερι, Ζαϊρί, Ραούλ Μπράβο, Φετφατζίδης, Φουστέρ, Παπαδόπουλος Ι., Ποτουρίδης

Διαιτητής: Δημήτρης Καλόπουλος (Μακεδονίας)